Czy malowanie proszkowe jest eko?
Malowanie proszkowe to jak sugeruje nazwa lakierowanie na sucho. Farba w proszku nanoszona jest na odpowiednio przygotowaną powierzchnię za pomocą natrysku elektrokinetycznego lub elektrostatycznego. Sprawdźmy, dlaczego wykonywanie zabezpieczeń antykorozyjnych połączeniem lakierowania proszkowego poprzedzonego śrutowaniem, korundowaniem lub inną techniką preparacji powierzchni jest naprawdę ekologiczne.
Nowoczesna technologia malowania metali
Zacznijmy od tego, że malowanie proszkowe to jedna z najbardziej nowoczesnych technologii malowania metali, przy czym zaznaczmy wyraźnie: to metoda sprawdzona. Podkreślamy to, ponieważ zdarza się, że w kontekście technicznych rozwiązań czasem mylimy „nowoczesność” z „nowością”. Lakierowanie proszkowe to fantastyczna metoda zabezpieczania powierzchni elementów i konstrukcji stalowych oraz aluminiowych. Dobór właściwego przygotowania zależy od stopnia czystości powierzchni, rodzaju detalu, zastosowania i wymaganej gwarancji. Malowanie proszkowe może być poprzedzone śrutowaniem lub korundowaniem, opcjonalnie z wykorzystaniem podkładu cynkowego lub epoksydowego (przy zastosowaniu zewnętrznym), cynkowaniem ogniowym lub chromianowaniem w przypadku aluminium.
Ekologiczność malowania proszkowego. Zero toksycznych substancji trafiających do powietrza
Oferowane przez nas lakierowanie proszkowe jest naprawdę ekologiczne, ponieważ podczas aplikacji proszków do powietrza nie uwalniają się żadne szkodliwe, toksyczne substancje, związki lotne. To bezpieczne dla ludzi, zwierząt, środowiska. Proces malowania jest bezpieczny, odbywa się w zamkniętym pomieszczeniu, przy czym farba, która nie przylegnie do powierzchni, może być zebrana i użyta ponownie. Ekologia w przypadku malowania proszkowego łączy się przy tym z wydajnością i ekonomicznością. Jedna warstwa lakieru nałożonego proszkowo odpowiada nawet kilku warstwom zwykłej farby olejnej. Malowanie proszkowe jest jak najbardziej eko i to nie tylko dlatego, że stanowi świetne zabezpieczenie metalowych powierzchni, które są trwalsze, odporne na działanie czynników atmosferycznych itd.