Malowanie proszkowe – nasze technologie


W naszej lakierni w Płochocinie korzystamy ze sprawdzonych technologii lakierowania i piaskowania w różnych kombinacjach, co daje gwarancję wykonania zabezpieczenia antykorozyjnego na wiele lat. Połączenie lakierowania proszkowego i piaskowania konstrukcji stalowych lub aluminiowych zależy od różnych czynników: rodzaju detalu, stopnia czystości oraz zastosowania.

Najczęściej wybierane przez klientów metody ochrony metalu:

  • piaskowanie + lakierowanie proszkowe,
  • piaskowanie + podkład cynkowy proszkowy + lakierowanie do zastosowania zewnętrznego,
  • cynkowanie ogniowe + lakierowanie proszkowe.


Malowanie proszkowe w Płochocinie

- zabieg konserwacji opiera się na nakładaniu naelektryzowanych cząstek (20-100 um) farby proszkowej na powierzchnię metalu. Osadzona warstwa proszku utrzymuje się na powierzchni malowanego detalu dzięki siłom elektrostatycznym. Potem pokryte farbą elementy są nagrzewane do wysokiej temperatury sięgającej 140-200oC. Podczas tego procesu farba proszkowa ulega stopieniu i polimeryzacji. Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

Podstawowe zalety lakierni proszkowej TECHNIKOR w Płochocinie to:

  • brak emisji rozcieńczalników i rozpuszczalników do środowiska naturalnego,
  • prawie 100% wykorzystanie materiału malarskiego, jest również możliwość odzyskania nieosadzonych cząstek proszku,
  • duże oszczędności energetyczne dzięki możliwości stosowania zamkniętych układów wentylacji,
  • otrzymywane powłoki dzięki swojej grubości (60-80um) znakomicie maskują niedokładności obróbki mechanicznej.


Piaskowanie

- zabieg technologiczny, który polega na oczyszczaniu lub profilowaniu dowolnej powierzchni strumieniem sprężonego powietrza z dodatkiem twardych cząsteczek piasku lub śrutu. Efekt piaskowania jest podobny do szlifowania, jednak czyszczona metodą piaskowania powierzchnia metodą piaskowaną jest zazwyczaj o wiele gładsza i nie ma problemów z czyszczeniem trudno dostępnych rogów, zakamarków, zakrzywień i trudno dostępnych miejsc.Cynkowanie

- to cykl zabiegów, które mają na celu pokrycie powierzchni przedmiotów stalowych cienką warstwą cynku, aby ochronić je przed korozją spowodowaną działaniem powietrza i wody. Powłoka cynkowa wykazuje w warunkach miejskiego środowiska korozyjnego od kilku do kilkunastu razy większą odporność korozyjną od stali niecynkowanej.


O NAS OFERTA TECHNOLOGIE REKOMENDACJE DOTACJE CERTYFIKATY GWARANCJE GALERIA KONTAKT LAKIEROWANIE ALUMINIUM – QUALICOAT